Najbliższe warsztaty - Olsztyn

15-16 października

Technika Tanga

babafest.pl/warsztaty.html

 

Technika

Zajęcia obejmują ćwiczenia pomagające w osiągnięciu i utrzymaniu prawidłowej postawy oraz pracy ciała i nóg w tangu. Oparte są na technice tańca współczesnego, jogi i contact improvisation. Niektóre z nich będzie potem można wykonywać samemu, żeby na stale zachować formę i samodzielnie pracować nad technika.
Zapraszam Panie i Panów

Zajęcia pomogą:
- odnaleźć centrum i naturalne źródła ruchu
- uzyskać balans (na obcasach i bez konieczności wspierania się na partnerze/partnerce)
- pięknie i skutecznie pracować nogami
- w naturalny i efektywny sposób odbierać i wykorzystywać energie partnera
- właściwie wykonywać ozdobniki
- wzmocnić partie mięśni odpowiadające za właściwą prace ciała

UWAGA!
Będziemy się pocić, kłaść na ziemi i czasem brzydko wyglądać, wiec wskazany jest wygodny strój na zmiane :) buty do tanga oraz skarpetki.


Folklor Argentyński i Malambo!!! (stepowanie)

Argentyna to nie tylko tango, to również cały świat muzyki, śpiewu i tańców zwanych pod ogólną nazwa folkloru argentyńskiego.

Moim marzeniem jest, żeby jak najwięcej osób poznało ten świat i żebyśmy wspólnie mogli tańczyć na milongach nie tylko tango, ale również zambę czy chacarerę (tak jak to bywa w Buenos Aires :))

Muzyka jest piękna, a taniec niezbyt skomplikowany, wiec w ciągu kilku godzin możemy nauczyć się podstaw na tyle, żeby moc je potem wykorzystać w praktyce.
Dlatego zapraszam wszystkich tych, którzy będą chcieli utrwalić wiedzę oraz tych, korzy zetkną się z folklorem argentyńskim po raz pierwszy!

Nauczymy się:
- choreografii chacareryi gato-popularnych tańców wykonywanych często na argentyńskich milongach

- choreografii zamby– czyli pięknego, pełnego napięcia tańca miłosnego, którego charakterystycznym elementem jest chustka – mówiąca więcej niż słowa:)

- podstaw malambo– tańca męskiego bazującego na stepowaniu – jego fragmenty mężczyźni wykorzystują również w chacarerze.

Gorąco polecam też Paniom, jako antidotum na stres i nerwowy tryb życia :)

Na zajęcia nie trzeba przychodzić w parach.
Najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie buty:
panie – buty na niskim obcasie oraz buty do tanga,
panowie – buty do tanga, lub zwykle półbuty.

Mile widziane chustki – wielkości dużej chustki do nosa, najlepiej z lekkiego materiału (zarówno Panie jak i Panowie).
Malambo najlepiej wykonywać w butach podobnych do butów flamenco – na solidnym niskim (ok. 3-4cm), dobrze ustawionym obcasie.

Anna Iberszer

Tancerka, aktorka, choreograf, doświadczony pedagog tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej i Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Od 10 lat zajmuje się tangiem argentyńskim i flamenco; podróżując do źródeł próbuje zgłębić tajniki kultury hiszpańskiej i argentyńskiej szkoląc się u najlepszych mistrzów tańca.

Pracuje z najlepszymi zespołami tanga i flamenco w Polsce koncertując również poza granicami kraju – w Niemczech, Anglii, Rosji, na Litwie.

Jest autorka choreografii do kilkunastu sztuk, m.in. w reżyserii  M.Grabowskiego, K.Kutza, K.Jandy.
Jako aktorkę można ja podziwiać w warszawskich teatrach Polonia, Syrena i Narodowym.