”Corazón Flamenco”

www.corazonflamenco.pl

 
Magdalena Navarrete - śpiew
Anna Iberszer
- taniec
Andrzej Lewocki
-gitara
Maciej Mustafa Giżejewski
- cajón, inst. perkusyjne

 

Zespół „Corazón Flamenco” istnieje od 2006 roku. Tworzy go czterech młodych muzyków. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków Flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy Tanga i Folkloru Argentyńskiego, kubańskiego Bolero i Rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu.
Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich i latynoskich brzmień.
 
Od czterech lat „Corazón Flamenco” zdobywa coraz większe uznanie i popularność w Polsce występując w salach koncertowych i filharmoniach, równie dobrze czując się w klimatach klubowych.
 
Zespół na stałe współpracuje z warszawskimi teatrami – Teatrem Tańca NTF, oraz Teatrem Kamienica w Warszawie.
 
Imprezy w których uczestniczyli:
  • Festiwal „Nuevo Mundo” w Krakowie (2009)
  • Międzynarodowy Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva Flamenco" w Łodzi (2009)
  • Festiwal Muzyki Cygańskiej w Łodzi (2006)
  • Festiwal Fiesta Hiszpańska Niedziela na Solcu w Warszawie (2006, 2009)
  • Spektakl „Carmen Concierto” w Teatrze NTF w Warszawie
  • Spektakl „Testament Cnotliwego Rozpustnika” w Teatrze Kamienica w Warszawie
Muzycy prowadzą warsztaty gry na instrumencie i warsztaty tańca ośrodkach flamenco na terenie całej Polski.
„Corazón Flamenco” to czysta energia, pasja i nieokiełznane emocje.
„Corazón Flamenco” to doświadczenie, profesjonalizm i wszechstronność
”Corazón Flamenco” to unikalne spektakle tańca i muzyki.
„Corazon Flamenco”  to cztery serca, które biją w jednym rytmie – FLAMENCO
 
Magda Navarrete
- wydała płytę ze swoją latynoską grupą Noche de Boleros w Warner Music Polska. Koncertuje na całym świecie, m.in. w USA, Wenezueli, Niemczech, Rosji, Rumunii; ostatnio dała się poznać publiczności nowojorskiej w projekcie Indu-Flamenco Samira Chatterjee. Jej zmysłowy głos i charyzma porywą najbardziej wymagającą publiczność.

 

Anna Iberszer
- aktorka, choreograf i tancerka flamenco i tanga argentyńskiego, absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej. Współpracuje z najlepszymi muzykami tanga agrentyńskiego i flamenco w Polsce. Występuje na deskach Teatru Polonia w Warszawie. Bierze udział w międzynarodowych produkcjach muzycznych i teatralnych. Jej indywidualny styl wykorzystuje i integruje elementy wielu technik tanecznych.

 
Andrzej Lewocki
- gra na gitarze i cajonie jak rodowity Cygan z Andaluzji. Nabierał doświadczenia współpracując flamenco wybitnymi muzykami flamenco w Polsce i w Hiszpanii. Ma doskonałą technikę i niespotykaną muzyczną wrażliwość. W czerwcu tego roku zdobył drugą nagrodę na międzynarodowym festiwalu gitarowym im. Nino Ricardo w Murcii. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco

 
Maciej "Mustafa" Giżejewski
- cajonista, perkusista i producent znany ze świetnej interpretacji muzyki o korzeniach afro- hiszpańsko-latynoskich. Szkolił swoje umiejętności pod okiem mistrzów z Hiszpanii, Kuby i Karaibów. W styczniu 2009 zajął czwarte miejsce w  Concurso DeCajón de PRK Percussiones w Barcelonie. Prowadzi 25-osobową orkiestrę world music/reggae/afrobeat - Republika Czadu. Bezustannie poszukuje nowych brzmień oraz inspiracji w różnobarwnej mozaice kultur naszego świata. 

Projekt „Tango - Flamenco”

Zespół „Corazón Flamenco” zaprosił do współpracy dwóch wybitnych muzyków – mistrzów tanga argentyńskiego – Klaudiusza Barana (bandoneon) i Sebastiana Wypycha (kontrabas). Tak powstała unikatowa fuzja Flamen-Tango. W programie, obok czystych form flamenco i wspaniałych klasycznych tang śpiewanych przez Magdalenę Naverrete, znajdą się utwory łączące oba gatunki, wykorzystujące ich podobieństwa, a zarazem stylistyczną odrębność. Nad stroną muzyczną projektu czuwają Andrzej Lewocki (gitara) i Mustafa Giżejewski (inst.. perkusyjne). Obok utworów wokalno-intrumentalnych – taniec w wykonaniu Anny Iberszer, tancerki flamenco i tanga argentyńskiego (ze specjalnym udziałem tancerza tanga). Całość wzbogacono o jeszcze jeden niezwykły element – folklor argentyński –  „Corazón Flamenco” jest jedynym w Polsce zespołem wykonującym ten gatunek muzyki.

Klaudiusz Baran
- akordeonista i bandoneonista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie , stypendysta rządu francuskiego w Conservatoire „Paul Dukas” w Paryżu. Najlepszy w Polsce, wielokrotnie nagradzany akordeonista i jeden z niewielu muzyków grających na bandoneonie. Jako solista występuje z orkiestrami symfonicznymi w całej Europie. Współpracuje z zespołami „Tangata Quintet” i „Machina del Tango”, w 2003 nagrał autorską płytę z dziełami Astora Piazzolli, nagrodzoną „Fryderykiem". Jego kunszt zdobył uznanie na Międzynarodowym Festiwalu Tanga Argentyńskiego w Buenos Aires.

 

Sebastian Wypych
- kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uczeń mistrzów kontrabasu z Viener Philharmoniker oraz Metropolitan Opera New York. Jako muzyk kameralista współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą. Członek The UBS Verbier Festival Orchestra, współpracował z takimi dyrygentami jak; James Levine, Kurt Masur, Zubin Mehta, Valery Gergiev, czy Yuri Temirkanov. Jest współzałożycielem zespołów „Kameleon”, „Tangata Quintet” i „Machina del Tango”. Na gruncie muzyki eksperymentuje łącząc muzykę klasyczną z elektroniczną, jazzową oraz wieloma stylami muzyki etnicznej. Założyciel i szef artystyczny THE NEW ART ENSAMBLE.

 

Oferta Tango Flamenco pdf  pobierz>>